Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 oficjalnie otwarte!

6 października późnym wieczorem przecięliśmy wstęgi, a pierwsi goście i gościnie rozpoczęli zwiedzanie ekspozycji stałej centrum i wystawy czasowej Grzegorza Rosińskiego.

Gala otwarcia zyskała niezwykłą oprawę, dzięki zanimowanemu muralowi według projektu Kim Jung Gi, który na co dzień zdobi okrągłe budynki Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Z gospodarskimi wystąpieniami przybliżyli ponad czterystu uczestnikom wydarzenia proces powstawania instytucji: Hanna Zdanowska, Aldona Machnowska-Góra, dyrektor EC1 Błażej Moder, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce Sebastian Rysz, jeden z założycieli i członek zarządu partnera strategicznego CD PROJEKT RED Adam Badowski oraz – w tym szczególnym dniu najważniejsi – Adam Radoń i Adrian Kulesza, od lat kierujący projektem i Wydziałem Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

Oczywiście galowy spektakl przyniósł mnóstwo emocji – jako kulminacja wieloletniego wysiłku na rzecz promocji kultury komiksowej i growej w Europie. Ale najważniejsze dopiero się zaczyna. Długimi miesiącami przygotowywaliśmy się na to, żeby przywitać Was, drodzy odwiedzający. Przygotowywaliśmy ekspozycję z dbałością o szczegóły, antycypując doświadczenia i badając wszelkie możliwe scenariusze. Wierzymy, że teraz będziemy tworzyć to miejsce wspólnie, a kolejne święta komiksów i gier będziemy zawsze celebrować w jak największym gronie.

Od dziś zapraszamy do zwiedzania Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej! Otwarte codziennie (za wyjątkiem poniedziałków) między godziną 10:00 a 18:00.

Skip to content