Halloween w świecie komiksów i gier

W Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 psikusów i słodkich atrakcji nie brakuje. Ale 28-31 października będzie ich jeszcze więcej! Straszne komiksy i gry zaakcentują jesienną wypowiedź o tym, że powoli robi się ciemno jeszcze przed zamknięciem CKNI.

Po pierwsze komiksy! Na pierwszym piętrze ekspozycji będzie można odnaleźć stanowisko z horrorowymi komiksami – do oglądania i czytania. A w niedalekości komiksowa atrakcja interaktywna, szansa na stworzenie własnego mini-komiksu z trzech kadrów. Do takiego punktu prowadzi opowieść rozpoczęta już przy wejściu do centrum. To tu ma swój początek gra terenowa (rozgrywka prowadzona wewnątrz budynków instytucji), w której można zdobyć Licencje Łowcy Zjawisk Paranormalnych.

Prawdziwe cukierki czekają odwiedzających w strefach growych. Beat Saber w halloweenowej wersji, gdzie dynie wyznaczają rytm rozgrywki, to rozgrywka ze Strefy VR. Z kolei Strefa Retro szykuje się do celebracji w zakazanym lesie. FORBIDDEN FOREST, naszym zdaniem pierwsza, która naprawdę straszyła, to gra wprowadzona na Commodore 64 i Atari w 1983 roku. Mamy więc przy okazji Halloween obchody okrągłej 40. rocznicy pojawienia się grozy w elektronicznej rozrywch. W obu pokojach graczy CKNI – na stanowiskach Commodore i Atari – można zmierzyć się z tym tytułem, zobaczyć, czy bardzo się zestarzał i czy rozpikselowane stwory ganiające bohatera nadal budzą lęk. A także sprawdzić, czy łatwo było uniknąć zgonu.

Zachęcamy do przyjścia w przebraniu!

Skip to content