Jakie jest Twoje przeznaczenie na 2 grudnia? Spotkanie z Andrzejem Sapkowskim!

Związek Andrzeja Sapkowskiego z Łodzią zawiązało samo przeznaczenie. Przynajmniej tak wynika z literackich wróżb, które z okazji Andrzejek przygotowaliśmy w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1. 2 grudnia o godz. 18:30 rozpocznie się spotkanie autorskie z twórcą Wiedźmina!

Andrzej Sapkowski dał się poznać jako zachowawczy uczestnik życia publicznego. Pisarz rzadko bywa na spotkaniach z fanami, skupiony na życiu artystycznym i prywatnym. Tym większym zaskoczeniem i przyjemnością jest jego wizyta w CKNI. Na najwyższych piętrach centrum we współpracy z CD PROJEKT RED powstała interaktywna ekspozycja o tworzeniu gier wideo, zbudowana na elementach świata przedstawionego gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wizerunek Geralta z Rivii, narysowany przez Przemysława Truścińskiego, to zresztą jeden z symboli CKNI. Dlatego sięgnięcie do literackich korzeni na spotkaniu autorskim z Andrzejem Sapkowskim umacnia tożsamość centrum, jednocześnie stając się gratką dla fandomu z Łodzi i okolic.

Spotkanie wystartuje w sobotę 2 grudnia o godz. 18:30, poprowadzi je dr hab. Natalia Lemann – znawczyni literatury fantasy (w tym właśnie twórczości Andrzeja Sapkowskiego) z Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Wspólnie z publicznością pobiegniemy na przełaj dokonań pisarskich Sapkowskiego – oczywiście z „Wiedźminem” na czele, ale zatrzymując się też przy trylogii husyckiej i opowiadaniach z „Nowej fantastyki”, które powstały przecież tak dawno, dawno temu, za górami i lasami historii polskiej kultury. Miejsc starczy tylko dla 100 chętnych!

Skip to content