Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów został ustanowiony 28 sierpnia w dowód pamięci o Jacku Kirbym – legendarnym twórcy X-menów, Hulka i Fantastycznej Czwórki. Co roku, w ramach rozgrzewki przed Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier w Polsce zapraszamy na publiczne czytanie komiksów w kompleksie EC1 Łódź.


Nie przewracaj więc na następną stronę, bo właśnie tu dzieje się komiksowa akcja! W trakcie obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów można było spotkać między innymi Rafała Szłapę. Autor superbohaterskiego cyklu „Bler” jako specjalny gość wydarzenia podpisywał swoje dzieła i – jakżeby inaczej – czytał ulubione komiksy publicznie! W końcu właśnie to przyświeca nam wszystkim – organizatorom i uczestnikom – opowiadanie historii o komiksie jako  wspaniałym medium, by nigdy więcej nie był traktowany jako niepełnowartościowy tekst kultury.


Spotkania i wspólne czytanie odbywają się w pięknych okolicznościach kultury. Wydarzenie gości na tarasach Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź. Światowemu Dniu Publicznego Czytania Komiksu towarzyszą też różne atrakcje i konkursy. Za nami między innymi konkurs fotograficzny na najzabawniejsze zdjęcie z komiksem w przestrzeni publicznej #czytajkomiks.  Zwycięzcy otrzymali choćby monografię Grzegorza Rosińskiego, komiksy Sandman i Berlin, zestaw markerów Winsor & Newton oraz dwuosobowy karnet na 33. MFKiG. 


Skip to content