Gry

W zakresie narracji interaktywnych Centrum skupia się przede wszystkim na grach wideo. Odwiedzić możecie trzy strefy tematyczne poświęcone różnym aspektom kultury gier. W Strefie Retro cofniecie się do początków elektronicznej rozrywki w Polsce, odwiedzając giełdę komputerową czy salon gier arkadowych.
Z nowymi technologiami zapoznajemy Was z kolei w Strefie VR: z goglami lub tabletem w ręku zwiedzicie wirtualne światy, a nawet podejmiecie próbę ucieczki z Escape Roomu zrealizowanego przy pomocy technologii AR.

Ostatnia sekcja zwana Game Labem poświęcona jest tworzeniu gier wideo. Siedmioetapowa gra w świecie Wiedźmina 3: Dziki Gon pozwoli Wam poznać proces powstawania gier, a w znajdujących się obok interaktywnych pokojach doświadczeń poczujecie się jak ich twórcy. W tych strefach stawiamy przede wszystkim na edukację poprzez interakcję – w Centrum nigdy nie będziecie biernymi zwiedzającymi!

Strefa Retro

Przygodę w świecie gier wideo rozpoczniemy od cofnięcia się w czasie do lat 80. i początków lat 90. To wtedy w Polsce zaczęła się rodzić branża gier i sprzętu komputerowego. Odwiedzicie specjalnie zaaranżowane pokoje wzorowane na PRL-owskich mieszkaniach, w których młodzi pasjonaci pisali swoje pierwsze programy komputerowe. Wybierzecie się na giełdę sprzętu i oprogramowania, a na końcu spróbujecie swoich sił na automatach w salonie gier mieszczącym się w barakowozie. Nie zabraknie też dawki porządnej wiedzy – eksperci opowiedzą Wam, jak wyglądały początki kultury growej w naszym kraju i na świecie!

Strefa VR

Czy przyszłość gier wideo to wirtualna rzeczywistość? Postaramy się wspólnie odpowiedzieć na to pytanie, dając Wam do dyspozycji stanowiska wyposażone w gogle VR najnowszej generacji, na których wypróbujecie szereg interaktywnych doświadczeń.

 

Nie zapominamy także o technologii AR – rzeczywistości rozszerzonej. To z jej wykorzystaniem przygotowaliśmy dla was Escape Room – zabawę, której celem będzie ucieczka z wirtualnego pokoju poprzez rozwiązywanie zagadek z wykorzystaniem tabletów i innych urządzeń mobilnych. Do doświadczenia zaprosi Was Joachim Salomon Lux-Meier – bohater przygotowanej specjalnie do tego celu gry, rozgrywającej się w XIX-wiecznej Łodzi epoki industrialnej.

Uwaga! Strefa VR zaprasza dzieci od 13 roku życia w górę. Strefa osobno biletowana – wymaga zakupu biletu na całość ekspozycji.

Game Lab

Game Lab wprowadzi Was w tajniki produkcji gier wideo w ramach dwóch stref: Tworzenia Gier oraz Twórców Gier . Dzięki współpracy z CD Projektem, Waszymi przewodnikami zostaną wiedźmin Geralt i jego córka Ciri, którzy w świecie Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu pokażą, jak wygląda proces produkcji gier. W ramach siedmioetapowej gry na multimedialnych urządzeniach poznacie każdy istotny punkt tego procesu: od prototypu, przez projektowanie postaci, udźwiękowienie, aż po testowanie.

To jednak nie koniec – obok czekać na Was będą pomieszczenia Strefy Twórców Gier, w których będziecie mogli poczuć się jak członkowie prawdziwego zespołu deweloperów gier. Wcielicie się nie tylko w programistów, ale też scenarzystów, projektantów poziomów, a nawet twórców gier indie. Wszystko to w ramach specjalnie zaaranżowanych pokoi, wypełnionych zagadkami i specjalnymi interaktywnymi zadaniami. Ostatnie pomieszczenie motion capture pozwoli Wam przekonać się na własnej skórze, jak wygląda proces przechwytywania ruchu żywych aktorów i przekształcania go na animację.

Film

Trailer doświadczenia interaktywnego Game Lab. EC1 Łódź / Plastic / CD Projekt

Skip to content