Informacje praktyczne

Zakup biletów

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej funkcjonuje codziennie za wyjątkiem poniedziałków między godz. 10:00 a 18:00. Bilety dostępne są na stronie internetowej oraz w kasach CKNI, a także w kasach pozostałych centrów wchodzących w skład kompleksu EC1 Łódź (Centrum Nauki i Techniki, Planetarium, Ulica Żywiołów, Narodowe Centrum Kultury Filmowej).

Dostępne do zakupu bilety są całodzienne – oznacza to, że po ich zakupie można zwiedzać Centrum Komiksu przez dowolny czas, a po opuszczeniu budynku i powrocie do niego można kontynuować zwiedzanie, pod warunkiem, że w dalszym ciągu posiada się opaskę uprawniającą do zwiedzania Centrum na dany dzień.

Czas zwiedzania

Każda strefa tematyczna Centrum Komiksu jest inna i inny jest też przewidywany czas jej zwiedzania. Zalecamy zarezerwować sobie przynajmniej dwie godziny na eksplorację różnych zakamarków Centrum.

UWAGA! Ze względu na intensywność bodźców audiowizualnych obecnych na wystawach i w ramach interaktywnych doświadczeń, osoby wrażliwe na takie bodźce, cierpiące na epilepsję bądź podobne schorzenia muszą zachować szczególną ostrożność w trakcie odwiedzin w CKNI.

Wystawy czasowe

Na wystawy czasowe obowiązują osobne bilety, dostępne w kasach CKNI oraz na stronie internetowej EC1. W celu odwiedzenia wystaw czasowych nie ma wymogu zakupu biletu na ekspozycję stałą CKNI.

Szatnia

W Centrum Komiksu funkcjonuje szatnia, w której zostawić można odzież wierzchnią. Możliwe jest także pozostawienie niewielkich rozmiarów bagaży lub toreb. Obsługa CKNI nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w szatni przedmioty należące do zwiedzających.

Dzieci

Ze względu na charakter ekspozycji stałych i doświadczeń interaktywnych, odwiedziny w CKNI zaleca się dla dzieci od 10 roku życia wzwyż. Młodszym zwiedzającym polecamy szczególnie sąsiadującą z nami Ulicę Żywiołów, a grupom szkolnym z niższych klas szkoły podstawowej Centrum Nauki i Techniki. Strefa VR odpowiednia jest dla użytkowników od 13 roku życia.

Przed wizytą zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulamin kompleksu EC1 oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

Skip to content