Poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej Narodowego Centrum Kultury Filmowej (2021-2023)

  1. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w formule hybrydowej.

W dniach 2-3.10.2021 odbędzie się 32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Oczywiście wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem wszelkich obowiązujących obostrzeń i przepisów sanitarnych. Na pewno jednak przywrócimy niezwykłą atmosferę największego święta polskiego komiksu.

Dla publiczności dostępna będzie strefa targowa gromadząca wszystkich najważniejszych wydawców komiksu w Polsce, jak i stoiska mniejszych wydawnictw, autorów oraz kolekcjonerów. Na scenie głównej zaprezentuje się kolejna edycja konkursu cosplay. Dla fanów gier planszowych i wideo ponownie otwarte zostaną strefy wolnego grania, turnieje i interaktywne stoiska. Festiwal zgromadzi też twórców polskiego komiksu, którzy osobiście spotkają się z publicznością na strefie autografów i w trakcie paneli w salach konferencyjnych.

Opis do zdjęcia przedstawiającego MFKiG

Do twórczości Stanisława Lema nawiązuje także konkurs pod tytułem „Maszyna do spełniania życzeń”. Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie komiksu, nawiązującego właśnie do tytułowego hasła, które pochodzi z opowieści wybitnego pisarza. W związku z trwającym właśnie rokiem Stanisława Lema, organizatorzy zachęcają do przysyłania prac powiązanych lub inspirowanych twórczością pisarza oraz szeroko rozumianą tematyką science fiction: wizjami przyszłości, obcych cywilizacji i podróży kosmicznych, rozwoju cywilizacyjnym ludzkości i postępie technologicznym.

Konkurs dzieli się na dwie kategorie wiekowe uczestników:

• 10 – 14 lat
• 15 – 18 lat

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 2 października 2021 podczas 32. MFKiG w Łodzi.

Prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane podczas 32. MFKiG oraz opublikowane na stronie internetowej związanej z festiwalem i konkursem.

Program merytoryczny festiwalu jak zawsze poświęcony zostanie komiksowi oraz grom – zarówno elektronicznym, jak i tradycyjnym. Nie zabraknie warsztatów dla dzieci i dorosłych, paneli dyskusyjnych oraz prezentacji. Sporo miejsca w programie zajmie komiks amerykański, który cieszy się w Polsce dużą popularnością.

Skip to content